BECOMES TO YOU
LEAWREY

Datum narození 21. 11. 2003
PRA/Katarakta negativní ve dvou letech, HD 0/0
 

Výstavní výsledky

Junior Šampion ČR
Český Šampion
Slovenský šampion
Šampion Černé hory
Čekatel Šampionátu Rakouska a Slovinska
Interchampion
Klubový šampion práce
Sportovní zkoušky: agility Collie cup 2011- 1.place (teams) agility Collie cup 2011- 2.place, MR ČR in agility 2011 (teams), Agility LA1, LA2, vicemistr ČR kolií v agility 2012, canisterapie a obedience

CACIB, 3x Res. CACIB, CAJC, 10x CAC, 4x Res. CAC, Velmi nadějný, krajský vítěz mladých, krajský vítěz Mladé Boleslavy

Tituly uděleny rozhodčími :

Mgr. Fialová, J. Němec, D. Stanko, P. Fricke (D), J. Papp (Hu), G. Rydarčíková (Sl), T. Gellen (Hu), S. Szabo (Hu), S. Sýs, Jančík

Sportovní úspěchy

Aktivně se věnuje/ Actively engages: agility, obedience, canisterapie
Zkoušky/ Exams: LA1,LA2, CtS.
Významné sportovní úspěchy a ocenění/ Major sporting awards: Club champion working
agility Collie cup 2011-teams, 1.place
agility Collie cup 2011- 2.place,
MR ČR in agility 2011 (teams),


 
Ted jako dozor

3 měsíce starý

Dominantně zlatý pes. Po matce zdědil dlouhou stavbu těla, sytě zlatou barvu a v neposlední řadě i temperamentní povahu. Nezkazí žádnou legraci a stojí u zrodu většiny lumpáren. Trpělivý kamarád pro hrátky štěňat a zbytku smečky.

Pedigree from http://www.collie-online.com/

Jako každý rok, tak i letos trávil Ted s dětmi ( už skoro dospělými ) část dovolené. Ted je beproblémový a tak ho děti berou skoro všude, kam jdou oni. A tak Ted slezá Tatry, Aderbašské skály, jezdí na sedačkové lanovce ( pro Teda fajn, né tak pro toho kdo ho drží na klíně - ono 28kg se pronese), berou ho na kanoji na vodu a na běžky. První zážitky sbíral jako dorostenec na dětském lením táboře ve společnosti asi 200 dětí. Pro psa je to dost dobrá zatěžkávací zkouška když se na vás sesypou dětí s pokřikem "jé pejsek" a každý se snaží nějak psa dotknout, anebo zase "jé já se ho bojím" a pes se v tom musí zorientovat, nepropadnout panice a taky nekousnout. Když si ho děti vezmou na tábor, další problém je plavání, což Ted miluje. Pokud se vydaří počasí a na táboře je dost dětí stále ve vodě, no a Ted, aby se jim nic nestalo, taky. Jak po neustálém louhování se ve vodě vypadá srt si každý umí prědstavit, totálně vylínalý je jěště slabý popis.

V loni v Tatrách spaly děti na divoko pod stanem. Teda, jako správného hlídače, vyšoupli před stan aby hlídal. Ted zklamal, celou noc se snažil dostat do stanu, omdlíval na zip který se tím rozepínal a ráno ho stejně našli, jak spí ve stanu mezi nima a málem je drží kolem krku.

Druhý den jim to paní z hájenky vysvětlila. ,,Víte tady se toulá medvěd,no a manžel ho šel stopovat"

Téďa prostě zklamal, odmítl se nechat sežrat medvědem bez svých páníčků.

Letos ho zas testovali v ZOO. Po cestičce tam byli na vycházce sloni a Ted zase zklamal odmítl jít si k nim čuchnout. Že by byli na něj moc velcí? K malým psům se Tedchová velmi blahoskloně. Pokud po něm ňafnou s klidem je přehlíží, což zaskočilo paní s dvěma jokšírky. Ti se velice odvážně vrhli na Teda, ten jen odklonil hlavu a vyšel z výtahu s oběma psy zakouslými v límci pokud to někoho zaskočilo, byla to majitelka jokšírků která se ho pokoušela zastavit s voláním. ,,Ježíš on mi je odnáší ven."

Ted vůbec řeší situace bez přemýšlení, prostě teď má pocit že je někdo v maléru, tak jde do toho ať to dopadne jakoli. Do té doby dělá šaškárny. Jako když jsem jednou vlezla do ohrady k ovcím. Pokud jsem byla venku o ovce se nezajímal, jakmile jsem vlezla do ohrady a ovce začli běhat kolem mě snažil se Ted dostat ke mně a když se mu to podařilo snažil se stát mezi mnou a ovcemi.

Pokud zasahuje je to vždy v případě, kdy má pocit, že je ohrožen jeho pán nebo feny ze smečky a vúbec dělá ve smečce bodygárda. Pokud je u toho i Smokey jsou to velmi sehraná dvojka, která jentak před někým nečouvne, ale rozhodně nezačne první spor.

Pokoušela jsem se s ním cvičit agility. Všichni co začínali trénovat jako začátečníci se mnou psy pobízeli, ale já ne. Já se ho snažila zbrzdit - prostě jsem mu nestačila. Ted prostě napovel vpřed a skoč skočí. Poslední parkur předvedl v lesoparku na vycházce mezi lavičkama. Na povel Tede vpřed a hop, skočil jednu lalvičku, pak druhou pak se rozhlédl a hele divný áčko tak na něj. Nebylo to áčko, ale krmelec pro srny a na něm stál Ted. Sice klouzal, ale stál a čekal napovel kam dál.

Prostě Ted je živel, kterého jentak něco narozdíl od nás nezaskočí.

Ted na horach Ted na horach

Ted na horolezeckém výletě

Vousatá collie. Že by bearded?


Ted a Cassey - výchova mládeže. Ne všichni volí tu nejschůdnější cestu.

Téďova fotoalba

Tedovy agility závody
Roháče 2009